Thema 2019

Maaike Harbers

Maaike Harbers is Lector Artificial Intelligence and Society. Haar werk richt zich enerzijds op de ethische en sociale impact van artificial intelligence op de samenleving en anderzijds hoe ideeën en structuren in de samenleving de ontwikkeling van AI beïnvloeden. Zij is in het bijzonder geïnteresseerd in de rol van gender in relatie tot de ontwikkeling van AI.

De macht van kunstmatige intelligentie groeit met de dag. Wie het nieuws aanzet, wordt overspoeld met berichten over artificial intelligence als gevaarlijk machtsinstrument. Zitten we gevangen in de greep van kunstmatige intelligentie of is er nog een uitweg? Hoeveel macht heeft AI al, hoe gaat het zich verder ontwikkelen en wie of wat hebben hier de macht achter de schermen?

Andere sprekers in 2023


 

Partners

Randstad

Shell

Liberty Global

European Union

*Gefinancierd door de Europese Unie. De hier geuite opvattingen en meningen komen echter uitsluitend voor rekening van de auteur(s) en geven niet noodzakelijkerwijs die van de Europese Unie of het Nationaal Agentschap weer. Noch de Europese Unie, noch het Nationaal Agentschap kan ervoor aansprakelijk worden gesteld.


Cultiveer

Statenhaghe

a.s.r

Janivo Stichting

Societeit De Witte


Activeer

ECP


Natura Sponsoring
 +31 06 22035037